ul. Inwestycyjna 5

11-200 Bartoszyce

Telefon

+48 89 762 02 41

E-Mail

sales@peakpackaging.pl

Worki foliowe spożywcze

Jesteśmy producentem opakowań spożywczych – worków do żywności – posiadającym wieloletnie doświadczenie. Projektujemy i dostarczamy opakowania dla przemysłu spożywczego, spełniające rygorystyczne kryteria jakościowe oraz mające wszystkie niezbędne atesty. Zasięg naszej działalności ma międzynarodowy charakter, otaczając wsparciem producentów żywności na całym świecie. Worki foliowe dla przemysłu spożywczego wytwarzane w Peak Packaging Poland wyróżniają się wytrzymałością mechaniczną i elastycznością projektową. Realizujemy najbardziej wymagające zlecenia, współpracując z dostawcami kontenerów produkującymi pojemniki na wkłady, a także dostosowując linię technologiczną do nowoczesnego modelu biznesowego naszych kontrahentów.

AdobeStock_186131672-1024x683

Nasz asortyment to innowacyjne, wysoce jakościowe opakowania foliowe dedykowane m.in. produktom spożywczym. Opracowane przez nas worki foliowe spożywcze sprawdzają się przy dozowaniu i transporcie wymagających produktów, np. mleka, sosu, jogurtów, mas jajecznych czy dżemów. W obliczu restrykcyjnych norm bezpieczeństwa, jakim sprostać musimy jako producent opakowań foliowych do kontaktu z żywnością, opracowaliśmy wewnętrzny system kontroli jakości, z wykorzystaniem niezależnych badań laboratoryjnych. Wszystko po to, by móc zaproponować w 100% sprawdzony produkt znakomicie spełniający wszelkie produkcyjne wymagania. Dlatego też każda składowa naszego worka, nawet najbardziej skomplikowanego, poddawana jest testowi neutralności względem przechowywanego produktu. Oddając gotowy worek foliowy, mamy całkowitą pewność, że jest on nie tylko w pełni funkcjonalny, lecz także bezpieczny dla zdrowia. Nasze jednorazowe, foliowe opakowania na produkty spożywcze posiadają doskonałe parametry izolacyjne i stanowią barierę ochronną przed wnikaniem zanieczyszczeń lub aromatów z zewnątrz.

Asortyment oferowanych przez nas produktów rozciąga się na worki foliowe spożywcze zarówno w wersji uniwersalnej, jak i przeznaczonej do konkretnego typu żywności. Oprócz wspomnianych powyżej opakowań do produktów płynnych posiadamy również worki do kiszenia kapusty czy ogórków. Oba te jednorazowe wkłady foliowe stanowią niezbędny element procesu produkcyjnego dla kontrahentów specjalizujących się w wytwórstwie kiszonek.

Katalog opakowań na żywność wytwarzanych w Peak Packaging Poland dotyczy worków foliowych spożywczych o charakterze jednostkowym. Końcowa specyfikacja produktu zawsze odnosi się do wymagań przedstawionych przez klienta. Umożliwiamy modyfikację wielu parametrów oferty, takich jak rozmiar, grubość, rodzaj nadruku na opakowaniu czy technologia zamknięcia. Peak Packaging Poland posiada największą na rynku gamę opakowań dla przemysłu spożywczego. Naszą międzynarodową renomę zbudowaliśmy na fundamentach jakości, elastyczności i doskonałej obsługi klienta.

Opakowania spożywcze – producent worków foliowych dla przemysłu spożywczego

Jako producent opakowań wiemy, jak liczne zalety posiadają oferowane przez nas worki foliowe do przechowywania i transportu żywności. Wokół produktów plastikowych narosło jednak wiele mitów, które często pozostają całkowicie rozbieżne z prawdą. Przede wszystkim nawiązują one do bezpieczeństwa tworzyw sztucznych tego typu. My je obalamy, gdyż linia produkcyjna Peak Packaging Poland to gwarancja wysokiej jakości opakowań jednorazowych na żywność, których używanie nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem.

Worki foliowe spożywcze wykonujemy z folii LLDPe, której można przypisać obszerną listę niekwestionowanych zalet. Tego rodzaju tworzywo opakowaniowe (LLDPe) jest materiałem nietoksycznym i bezwonnym, a ponadto wyróżnia się niską podatnością na wysokie oraz niskie temperatury, co w połączeniu z odpornością na rozerwanie czyni tę folię idealnym materiałem do wytwarzania opakowań dla przemysłu spożywczego. Jednak to nie jedyne jej zalety. Przewaga folii LLDPe nad kartonem ujawnia się również w niższej masie tego pierwszego materiału, co przy dużych zamówieniach robi gigantyczną różnicę i umożliwia ograniczenie kosztów transportowych.

FOLIA LLDPe – folia rozciągliwa, elastyczna, wytrzymała na zadrapania i zagniecenia. Posiadamy folie w dwóch kolorach: niebieską, która stanowi również barierową ochronę przed słońcem, a także przezroczystą. Wkłady foliowe to ochrona produktu przed utlenieniem, wilgocią oraz zanieczyszczeniem krzyżowym.

Worki foliowe spożywcze z przeznaczeniem do transportu płynów – jakość w każdym calu

Deklarowane parametry wytrzymałościowe znajdują potwierdzenie w wielowymiarowych testach, jakim poddajemy przynajmniej 1% każdej partii gotowych wkładów foliowych. Jako producent opakowań spożywczych dbamy o to, aby ich jakość oraz trwałość były świetne. Wszystkie worki foliowe spożywcze, które wychodzą z linii produkcyjnej Peak Packaging Poland, wyróżniają się całkowitą szczelnością. W dodatku są one niezwykle odporne na znaczne amplitudy temperatur. Worki foliowe przeznaczone dla firm przemysłu spożywczego sprawdzamy tzw. metodą blowing test, która natychmiast ujawni wszelkie niedoskonałości. Jednym z kluczowych elementów wpływających na funkcjonalność naszych opakowań na żywność staje się integracja innowacyjnych zabezpieczeń w postaci korków Tamper Evident. Ich zadania skupiają się wokół ochrony zawartości przed nieuprawnionym dostępem.

Każdy producent opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych – przeznaczonych do kontaktu z żywnością – powinien gwarantować kompatybilność swoich wyrobów ze specyfiką produktu danego klienta, oferując rozwiązania na miarę nowoczesnych technologii wytwarzania. Dlatego w Peak Packaging Poland zajmujemy się wytwarzaniem jednorazowych foliowych wkładów stosowanych w różnego rodzaju przemysłach przystosowanych do umieszczenia w kontenerach o pojemnościach 250 l, 500 l oraz 1000 l. Nasz autorski system bag-in-box sprawdza się w najistotniejszych dla branży opakowaniowej sektorach produkcyjnych i przetwórczych, gwarantując łatwość obsługi worka, wysoką wydajność pracy oraz higieniczny proces napełniania opakowania.

Producent opakowań plastikowych spożywczych – rodzaje produktów w naszej ofercie

Asortyment worków foliowych dostępnych w Peak Packaging Poland tworzy kompleksowy system opakowań dla szerokiej gamy produktów (nie tylko spożywczych), chętnie wykorzystywanych przez m.in. producentów żywności na całym świecie. Jednym z flagowych wyrobów firmy jest worek foliowy typu Pillow Liner, przeznaczony do higienicznego przechowywania i bezpiecznego transportu produktów płynnych.

Dla firm, które posiadają górną głowicę do napełniania, stworzyliśmy worki foliowe Easy Fill, przeznaczone dla systemu IBC. Worek Easy Fill koncentruje się na wygodnym i szybkim napełnianiu pojemników bez angażowania rąk. Samorozkładające się worki dla przemysłu spożywczego Easy Fill oferują możliwość napełniania przez górny zawór.

Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą foliowych worków typu Trunk Liner, przystosowanych do pełnej aseptyki, jak również bardzo oddalonej głowicy napełniającej. Długa trąba ułatwia napełnianie. Worki Trunk Liner to kompletny oraz elastyczny system przechowywania, dający opcję dopasowania opakowań do dowolnego kontenera.

Do przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem nabiału, wina, kiszonek czy masy jajecznej kierujemy naszą ofertę wkładów foliowych dedykowanych przemysłowi spożywczemu typu bag-in-box, dostępnych w szerokim zakresie pojemności. Kompatybilność z wieloma systemami napełniania sprawia, że jednorazowe, foliowe worki Peak Packaging Poland charakteryzują się ponadprzeciętną uniwersalnością (służą do przechowywania, napełniania oraz transportu produktów spożywczych).

Nasze worki, odznaczające się wysoką jakością wykonania oraz uniwersalnością, zyskały bardzo dużą popularność w branży spożywczej, sprawdzając się przy produkcji szerokiej gamy wyrobów. Zapraszamy do zapoznania się z opisem poszczególnych opakowań na produkty (nie tylko spożywcze) na naszej stronie internetowej. Specjaliści Peak Packaging Poland chętnie odpowiedzą na wszelkie zapytania ofertowe, pomagając w wyborze jednorazowych worków foliowych do przechowywania, jak również transportu żywności.

Przemysł spożywczy
Przemysł mleczarski
Przemysł chemiczny
Przemysł kosmetyczny
Przemysł farmaceutyczny
Przemysł napojowy
Skip to content