ul. Inwestycyjna 5

11-200 Bartoszyce

Telefon

+48 89 762 02 41

E-Mail

sales@peakpackaging.pl

Worki foliowe spożywcze

Jesteśmy producentem opakowań spożywczych posiadającym wieloletnie doświadczenie. Projektujemy i dostarczamy opakowania dla przemysłu spożywczego, spełniające rygorystyczne kryteria jakościowe i posiadające wszystkie niezbędne atesty. Zasięg naszej działalności ma międzynarodowy charakter, otaczając wsparciem producentów żywności na całym świecie. Foliowe worki spożywcze wytwarzane w Peak Packaging Poland wyróżniają się wytrzymałością mechaniczną i elastycznością projektową. Realizujemy najbardziej wymagające zlecenia, dostosowując linię technologiczną do modelu biznesowego naszych kontrahentów.

AdobeStock_186131672-1024x683

Proponujemy m.in. opakowania na produkty spożywcze w stanie ciekłym, które rodzą najwięcej wyzwań na etapie projektowania efektywnego łańcucha dostaw. Opracowane przez nas worki foliowe spożywcze sprawdzają się przy dozowaniu i transporcie wymagających produktów, np. mleka, jogurtów, mas jajecznych czy dżemów. W obliczu wyśrubowanych norm bezpieczeństwa, jakim muszą sprostać opakowania spożywcze, producent Peak Packaging Poland opracował wewnętrzny system kontroli jakości i badań chemicznych. Już podczas tworzenia prototypu nowego opakowania testujemy jego neutralność względem przechowywanej w nim żywności. Oddając gotowy produkt mamy całkowitą pewność, że jest on nie tylko w pełni funkcjonalny, lecz także bezpieczny dla zdrowia. Nasze opakowania na produkty spożywcze posiadają doskonałe parametry izolacyjne i stanowią barierę ochronną przed wnikaniem zanieczyszczeń lub aromatów z zewnętrznego otoczenia.

Asortyment oferowanych przez nas produktów rozciąga się na worki foliowe spożywcze w wersji uniwersalnej, jak i dedykowanej do konkretnego typu żywności. Oprócz wspomnianych powyżej opakowań do produktów płynnych posiadamy również worki do kiszenia kapusty czy worki do kiszenia ogórków. Oba te produkty stanowią niezbędny element wyposażenia w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, dla których kluczową specjalizacją pozostaje produkcja kiszonek.

Katalog produktów wytwarzanych w parku technologicznym Peak Packaging Polska dotyczy opakowań zbiorczych i worków foliowych o charakterze jednostkowym. Końcowa specyfikacja produktu zawsze odnosi się do wymagań przedstawionych przez klienta. Umożliwiamy modyfikację wielu parametrów oferty, takich jak rozmiar, grubość, rodzaj nadruku na opakowaniu czy technologia zamknięcia. Peak Packing Polska posiada największą na rynku gamę opakowań plastikowych dla przemysłu spożywczego. Naszą międzynarodową renomę zbudowaliśmy na fundamentach jakości, elastyczności i doskonałej obsługi klienta.

Opakowania spożywcze – producent worków foliowych dla przemysłu spożywczego

Jako producent opakowań plastikowych spożywczych dostrzegamy liczne zalety oferowane przez worki foliowe do przechowywania i transportu żywności. Wokół produktów plastikowych narosło wiele mitów, które często pozostają całkowicie rozbieżne z prawdą. Linia produkcyjna Peak Packaging Poland opiera się na gruntownej znajomości stosowanych materiałów i licznych badaniach, jakie potwierdzają neutralność chemiczną naszych opakowań. Worki foliowe spożywcze wykonujemy z folii LLDPe, której można przypisać obszerną listę niekwestionowanych zalet. LLDPe jest materiałem nietoksycznym i bezwonnym; wyróżnia się ponadto niską podatnością na wysokie i niskie temperatury, co w połączeniu z odpornością na rozerwanie czyni folię tę idealnym materiałem do wytwarzania opakowań dla przemysłu spożywczego. Przewaga folii LLDPe nad kartonem ujawnia się również w niższej masie tego pierwszego materiału, co przy dużych zamówieniach robi gigantyczną różnicę i umożliwia ograniczenie kosztów transportowych.

Liniowy polietylen o niskiej gęstości (LLDPe) uznajemy za perfekcyjną bazę materiałową do wytwarzania worków foliowych spożywczych. W przypadku produktów do przechowywania cieczy w ilościach hurtowych zastosowaliśmy folię trzywarstwową celem zwiększenia jej wytrzymałości mechanicznej. Nasze opakowania dla przemysłu spożywczego w formie wkładów foliowych zwiększają wydajność systemu napełniania i gwarantują nienaganną czystość produktu dostarczanego do klientów.

Worki foliowe spożywcze z przeznaczeniem do transportu płynów – jakość w każdym calu

Deklarowane parametry wytrzymałościowe znajdują potwierdzenie w wielowymiarowych testach, jakim poddajemy przynajmniej 1% każdej partii gotowych opakowań. Jako producent opakowań spożywczych o międzynarodowej renomie, nie możemy pozwolić sobie nawet na minimalny margines błędu. Wszystkie worki foliowe spożywcze, które wychodzą z linii produkcyjnej Peak Packaging Poland, wyróżniają się całkowitą szczelnością i wytrzymałością na znaczne amplitudy temperatur. Worki przeznaczone dla firm przemysłu spożywczego testujemy metodą ciśnieniową, która natychmiast ujawni wszelkie niedoskonałości. Jednym z kluczowych elementów wpływających na funkcjonalność naszych produktów staje się integracja innowacyjnych zabezpieczeń w postaci korków Tamper Evident. Ich zadania skupiają się wokół ochrony zawartości przed nieuprawnionym dostępem. Każdy producent opakowań spożywczych powinien gwarantować kompatybilność swoich produktów z infrastrukturą firmy przemysłu spożywczego, oferując im rozwiązania na miarę nowoczesnych technologii produkcyjnych. Dlatego w Peak Packaging Poland zajmujemy się wytwarzaniem foliowych worków spożywczych przystosowanych do umieszczenia w zbiornikach z tworzywa IBC o pojemnościach 250L, 500L i 1000L. Nasz autorski system Bag-In-Box sprawdza się w rozmaitych scenariuszach, czyniąc produkcję i transport żywności o wiele szybszymi i bezpieczniejszymi.

Producent opakowań plastikowych spożywczych – rodzaje produktów w naszej ofercie

Asortyment worków foliowych dostępnych w Peak Packaging Poland tworzy kompleksowy system opakowań dla produktów spożywczych chętnie wykorzystywanych przez producentów żywności na całym świecie. Jednym z najważniejszych produktów pozostaje pojemnik z foliowym wkładem Pillow Liner, przeznaczony do higienicznego przechowywania i bezpiecznego transportu produktów płynnych.

Dla firm produkujących żywność o większym współczynniku lepkości stworzyliśmy serię worków foliowych Easy Fill, współpracujących z pojemnikami IBC. System Easy Fill koncentruje się na wygodnym i szybkim napełnianiu pojemników bez angażowania rąk. Samorozkładające się worki Easy Fill oferują możliwość napełniania przez górny i dolny zawór.

Zachęcamy do zainteresowania się naszą ofertą foliowych worków spożywczych z serii Trunk Liner, przystosowanych do aseptycznego magazynowania i transportowania żywności płynnej. Worki Trunk Liner to kompletny i elastyczny system przechowywania, dający opcję dopasowania opakowań do dowolnego kontenera.

Do przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem nabiału, wina, kiszonek, czy masy jajecznej kierujemy naszą ofertę worków Bag-In-Box, dostępnych w szerokim zakresie pojemności (od 1 do 25 litrów). Kompatybilność z wieloma systemami napełniania sprawia, że produkty Peak Packaging Poland charakteryzują się ponadprzeciętną uniwersalnością.

Przemysł spożywczy zyskuje dzięki nam dostęp do wysokogatunkowych worków foliowych, które sprawdzają się w rozmaitych zastosowaniach. Zapraszamy do zapoznania się z opisem poszczególnych produktów na naszej stronie internetowej. Specjaliści Peak Packaging Poland chętnie odpowiedzą na wszelkie zapytania ofertowe, pomagając w wyborze optymalnego rozwiązania.

Przemysł spożywczy
Przemysł mleczarski
Przemysł chemiczny
Przemysł kosmetyczny
Przemysł farmaceutyczny
Przemysł napojowy
Skip to content