ul. Inwestycyjna 5

11-200 Bartoszyce

Telefon

+48 89 762 02 41

E-Mail

sales@peakpackaging.pl

Worki na mleko

Przemysł mleczarski należy do jednego z najbardziej wymagających, gdy chodzi o zachowanie standardów higieny i bezpieczeństwa żywności na każdym etapie produkcji. Peak Packaging to firma, która dzięki swoim wyrobom zdecydowanie przyczynia się do transportowania i przechowywania mleka w jak najbardziej prawidłowych warunkach.

Transport mleka – jak to robić?

Z uwagi na specyficzne środowisko życia trzody mlecznej, w dojeniu mleka najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia go żadnymi drobnoustrojami pochodzącymi z zewnątrz. W przypadku tradycyjnego, ręcznego udoju, jest to niestety dość prawdopodobne. Producenci mleka nie mogą pozwolić sobie nawet na najmniejsze uchybienia w tej kwestii. Dlatego też oferujemy im wysokiej jakości worki na mleko wykonane z tworzyw sztucznych, gwarantujących możliwość przewożenia i przechowywania wyrobów mleczarskich w najbardziej właściwy sposób. Aby zapewnić mleku odpowiedni standard jakości mikrobiologicznej, warto chronić je przed przedostawaniem się jakichkolwiek zanieczyszczeń do wnętrza opakowania, w którym jest przetrzymywane. Można to osiągnąć poprzez różnego rodzaju worki foliowe do żywności płynnej i półpłynnej o różnym poziomie lepkości – łatwe do automatycznego napełniania, jak również opróżniania bez wykorzystywania dodatkowych narzędzi.

Worki foliowe do żywności – jak działają?

Nasze worki są wykorzystywane przez przemysł mleczarski na dużą skalę z uwagi na ich innowacyjny kształt, doskonały sposób wykonania gwarantujący szczelność oraz wlewy i krany ułatwiające dozowanie płynu. Oferujemy worki o kształcie sześcianu lub poduszki, które z łatwością mieszczą się w specjalnych chłodziarkach przeznaczonych do transportowania mleka. Główna zaleta naszych worków to aseptyczność – przechodzą one rygorystyczne testy decydujące o dopuszczeniu wyrobów Peak Packaging do kontaktu z żywnością. Worki sprzedajemy w postaci złożonej, jednak podczas napełniania przez specjalny wlot samodzielnie rozkładają się one pod wpływem ciężaru – ich obsługa jest więc prawie bezwysiłkowa i nie wymaga dotykania worka. Podobnie jest z opróżnianiem – na skutek ubytku płynu z worka następuje zmiana jego kształtu, co pozwala osiągnąć rezultat minimalnych strat produktowych.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych worków na mleko?

Od momentu wydojenia do zabutelkowania, mleko musi przejść jak najkrótszą drogę, aby nie straciło swojej świeżości. W Peak Packaging pomagamy uzyskać ten rezultat dzięki ofercie foliowych worków umożliwiających sprawne napełnianie ich płynami, transportowanie w chłodni w sposób bezpieczny, minimalizujący ryzyko rozlania, przechowywanie w magazynie bez niepotrzebnego zajmowania miejsca oraz opróżnianie bez strat produktu. Przemysł mleczarski dzięki naszym workom może rozwijać się bez dużych strat. Oprócz tego pomagamy zredukować do minimum ilość czynności, które trzeba wykonać w procesie przetwórstwa mleka oraz ilość narzędzi i naczyń, które są potencjalnymi nosicielami drobnoustrojów. Tym samym łańcuch dostawy skraca się o najsłabsze ogniwa, co pozwala przetwarzać mleko mając na uwadze najbardziej restrykcyjne zasady HACCP. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze worki spełniały obowiązujące europejskie normy, a tym samym stały się powszechnym, stosowanym w mleczarniach w całej Polsce rozwiązaniem sprzyjającym wygodnemu transportowi mleka z pominięciem cystern czy baniek na mleko. Zdecydowanie sprzyjamy utrzymaniu higieny – sprawdź, jak zmieni się Twój proces transportowania i magazynowania mleka i jego przetworów przy wdrożeniu naszych foliowych worków!

Przemysł spożywczy
Przemysł mleczarski
Przemysł chemiczny
Przemysł kosmetyczny
Przemysł farmaceutyczny
Przemysł napojowy
Skip to content