ul. Inwestycyjna 5

11-200 Bartoszyce

Telefon

+48 89 762 02 41

E-Mail

sales@peakpackaging.pl

Worki foliowe na mleko

Przemysł mleczarski należy do jednego z najbardziej wymagających, gdy chodzi o zachowanie standardów higieny i bezpieczeństwa żywności na każdym etapie produkcji. Peak Packaging Poland to firma, która dzięki swoim workom foliowym zdecydowanie przyczynia się do transportowania (przewozu) oraz przechowywania mleka w jak najbardziej prawidłowych warunkach.

rynek-mleczarski

Transport mleka – jak to robić?

Z uwagi na specyficzne środowisko życia trzody mlecznej w dojeniu mleka najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia go żadnymi drobnoustrojami pochodzącymi z zewnątrz. W przypadku tradycyjnego, ręcznego udoju, jest to niestety dość prawdopodobne. Producenci mleka nie mogą pozwolić sobie nawet na najmniejsze uchybienia w tej kwestii. Dlatego też oferujemy im wysokiej jakości worki foliowe na mleko wykonane z tworzyw sztucznych. Stwarzają one możliwość przewożenia (transportu) i przechowywania wyrobów mleczarskich w najbardziej właściwy sposób. Aby zapewnić mleku odpowiedni standard jakości mikrobiologicznej, warto chronić je przed przedostawaniem się jakichkolwiek zanieczyszczeń do wnętrza opakowania, w którym jest przetrzymywane. Można to osiągnąć poprzez różnego rodzaju worki foliowe do żywności płynnej i półpłynnej (tego typu opakowania idealnie sprawdzą się na mleko czy śmietanę) o różnym poziomie lepkości – łatwe do automatycznego napełniania, jak również opróżniania bez wykorzystywania dodatkowych narzędzi.

Worki foliowe do żywności – jak działają?

Nasze worki foliowe są wykorzystywane przez przemysł mleczarski na dużą skalę z uwagi na ich innowacyjny kształt, doskonały sposób wykonania gwarantujący szczelność oraz wlewy i krany ułatwiające dozowanie płynu. Oferujemy worki o kształcie sześcianu lub poduszki, które z łatwością mieszczą się w specjalnych chłodziarkach przeznaczonych do transportowania mleka. Główna zaleta naszych pojemników to aseptyczność – przechodzą one rygorystyczne testy decydujące o dopuszczeniu wyrobów Peak Packaging Poland do kontaktu z żywnością. Worki foliowe do mleka czy na śmietanę sprzedajemy w postaci złożonej, jednak podczas napełniania przez specjalny wlot samodzielnie rozkładają się one pod wpływem ciężaru – ich obsługa jest więc prawie bezwysiłkowa i nie wymaga dotykania worka. Podobnie jest z opróżnianiem: na skutek ubytku płynu z opakowania następuje zmiana jego kształtu, co pozwala osiągnąć rezultat minimalnych strat produktowych.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych worków na mleko?

Od momentu wydojenia do zabutelkowania mleko musi przejść jak najkrótszą drogę, aby nie straciło swojej świeżości. W Peak Packaging Poland pomagamy uzyskać ten rezultat dzięki ofercie specjalnych pojemników, a mianowicie foliowych worków umożliwiających sprawne napełnianie ich płynami, transportowanie w chłodni w bezpieczny, minimalizujący ryzyko rozlania sposób, przechowywanie w magazynie bez niepotrzebnego zajmowania miejsca oraz opróżnianie bez strat produktu. Przemysł mleczarski dzięki naszym workom foliowym (na mleko czy śmietanę) może sukcesywnie się rozwijać. Oprócz tego pomagamy zredukować do minimum ilość czynności, które trzeba wykonać w procesie przetwórstwa mleka oraz liczbę narzędzi i naczyń, będących potencjalnymi nosicielami drobnoustrojów. Tym samym łańcuch dostawy skraca się o najsłabsze ogniwa, co pozwala przetwarzać mleko, mając na uwadze najbardziej restrykcyjne zasady HACCP. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze worki foliowe spełniały obowiązujące europejskie normy, a tym samym stały się powszechnym, stosowanym w mleczarniach w całej Polsce rozwiązaniem wykorzystywanym do transportu mleka (w tym także śmietany) z pominięciem cystern czy baniek na nie. Zdecydowanie sprzyjamy utrzymaniu higieny – sprawdź, jak zmieni się Twój proces transportowania i magazynowania mleka oraz jego przetworów przy wdrożeniu naszych foliowych worków!

Przemysł spożywczy
Przemysł mleczarski
Przemysł chemiczny
Przemysł kosmetyczny
Przemysł farmaceutyczny
Przemysł napojowy
Skip to content